Informacja handlowa: +48 71 307 07 55 lub sklep@intersell.pl

PolskiEnglish
Waluta

Mikroskop optyczny, poręczny, x400, inspekcja złączy

Mikroskop optyczny, poręczny, x400, inspekcja złączy
  • Producent: InterOpto
  • Kod produktu: INT-MC400
  • Dostępność: 3-4 dni
  • Gwarancja: 12 miesięcy

Cena: 713,17 zł netto 877,20 zł z VAT

Masz pytania? 512 394 525 / lukasz@intersell.pl
Dostępny leasing!
Seria INT poręcznych mikroskopów optycznych wykorzystuje biały LED do oświetlenia współosiowego. Światło wprowadzane jest do ścieżki (osi) optycznej w taki sposób, że wychodzi z końcówki obiektywu i uderza w próbkę prostopadle do czoła światłowodu. Dzięki temu widać wyraźnie zadrapania i zabrudzenia.
Mikroskop służy do dokładnej kontroli jakości powierzchni.


Sposób użycia
  1. Wprowadź włókno, które ma zostać sprawdzone, do wnęki wejścia światłowodowego. Włóż złącze światłowodowe do wejścia źródła światła.
  2. Kontrolę jakości należy przeprowadzać patrząc przez okular i naciskając przełącznik ON/OFF LED (oświetlenie).
  3. Na koniec należy znaleźć najczystszy obraz, poprzez regulację ostrości obrazu.


SPECYFIKACJA
Parametry techniczne
Powiększenie optyczne 400X
Regulacja Przełącznik ON/OFF
Precyzyjna regulacja ostrości
Filtr ochronny lasera Wbudowany
Interfejs adaptera Należy używać adapterów wymiennych, prezentowanych uniwersalnych lub dedykowanych.
Parametry ogólne
Wymiary (długość x średnica) [mm] 225 x 32 (8.76" x 1.25")
Masa [kg] 0.6
Zasilanie 3x alkaliczna bateria AAA
Żywotność LED [h] 10000


Opis nr kat.
INT-MC400 Mikroskop optyczny 400x z uniwersalnym adapterem "slip-grip".


Warunki gwarancji
Wszystkie produkty firmy są objęte 12-miesięczną gwarancją na brak wad materiałowych i wykonawczych, licząc od daty dostawy. Gwarancja nie obejmuje instrumentów zużytych lub uszkodzonych w wyniku niewłaściwego użytkowania, nadużycia, ingerencji lub nieautoryzowanej naprawy.
W ramach niniejszej gwarancji, będziemy bezpłatnie dla kupującego naprawiać lub wymieniać każdą część, która po naszych badaniach okaże się być wadliwa materiałowo lub jakościowo.
Bezpieczeństwo pracy z laserem: Mikroskop do kontroli optycznej.
Mikroskopy wykorzystywane do kontroli optycznej wyposażone są w mocny wbudowany laserowy filtr zabezpieczający. Ten filtr tłumiący laser jest efektem badań nad bezpieczeństwem pracy z laserem podczas używania poręcznego mikroskopu do badania czoła włókna. Pozwala to zmniejszyć niebezpieczeństwo wynikające z kontaktu użytkownika z laserem.

Poniżej przedstawiono prostą strukturę wewnętrzną mikroskopu światłowodowego:
Optyczne mikroskopy z tej serii wyposażone są w filtry tłumiące podczerwień, które mogą pomoć w zapobieganiu uszkodzeniom oczu, w sytuacji przypadkowego podglądu przez aktywny światłowód. Zainstalowany filtr zapewnia tłumienie powyżej 35dBm dla długości fali 1310nm i 1550nm. Dodatkowo zapewnia tłumienie ponad 20,5dBm przy 850nm, 1550nm.
Uważamy, że dla źródeł laserowych 1310nm i 1550nm do +15dBm, nasz mikroskop zapewni wystarczające zabezpieczenie w przypadku przypadkowego podglądu. Powyżej tego poziomu mocy, a w szczególności w przypadku stosowania systemów wykorzystujących wzmocnienie Ramana, zalecamy korzystanie z naszego mikroskopu wideo (Video Inspection Microscope). Zapewnia on najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas analizy mikroskopowej, ponieważ kamera wideo jest skierowana na światłowód, a nie oko. W przypadku systemów wyposażonych w lasery o tak dużej mocy czujemy, że ten dodatkowy poziom pewności jest wymagany.
NIE NALEŻY UŻYWAĆ żadnego z naszych mikroskopów do kontroli aktywnych światłowodów w jakichkolwiek okolicznościach. Aktywne sygnały światłowodowe zawierają wiązkę lasera o wysokiej mocy, która może być niebezpieczna, dlatego należy unikać bezpośredniego kontaktu oka ze światłem lasera. Zaniechanie uniknięcia bezpośredniego kontaktu oczu ze światłem lasera może spowodować poważne uszkodzenie oczu. Takie środki ostrożności muszą być w szczególności zachowane w przypadku stosowania poręcznego mikroskopu, opartego o optyczne powiększenie. Filtry bezpieczeństwa stosowane w naszym poręcznym mikroskopie nie są zamiennikiem dla zachowania wymaganych środków bezpieczeństwa. Jeżeli użytkownik nie jest świadom praktyk w zakresie bezpieczeństwa pracy z laserem, należy skontaktować się w tej sprawie z dystrybutorem lub skorzystać z profesjonalnego szkolenia. W technologii światłowodowej pacuje wielu wykwalifikowanych trenerów, którzy mogą pomóc.


Pliki załączone do produktu
(Rozmiar: 0,29 MB)
pobierz
Karta katalogowa
Opis mikroskopu optycznego

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Pierwszy na rynku w pełni profesjonalny reflektometr pracujący w dwóch oknach 1310/1550nm (24/24dB) w tak niskiej cenie. Super rozwiązanie dla małych firm i instalatorów, dla których liczą się niskie koszty, a którzy nie chcą tracić na jakości.
Alkohol IPA niezbędny do usuwania lakieru i pozostałości żelu z włókien światłowodowych.
Niezbędne do usunięcia lakieru oraz żelu, pozostałości po strippowaniu włókna.

Opis produktu do przetargu:

Powiększenie optyczne: 400X, Regulacja: Przełącznik ON/OFF, Precyzyjna regulacja ostrości, Filtr ochronny lasera: Wbudowany, Wymiary (długość x średnica) [mm]: 225 x 32 (8.76" x 1.25"), Masa [kg]: 0.6, Zasilanie: 3x alkaliczna bateria AAA, Podświetlenie: Biały LED, Żywotność LED [h]: 10000

Kontakt

+48 512 394 525

Biuro handlowe
ul. Sosnowa 2B, 55-300 Szczepanów
Czynne od pn-pt od 08:00 do 16:00

Newsletter

Dopisz swój adres e-mail do naszego newslettera i łap informacje o najnowszych produktach, promocjach i szkoleniach!