Archiwa kategorii: Aktualności

wentylator szafy rack

Szafy rack – estetyczny montaż urządzeń i okablowania

Serwerownie kojarzą się postronnym osobom przede wszystkim z masą urządzeń elektronicznych zapewniających sprawną obsługę teleinformatyczną w firmach, centralach telekomunikacyjnych czy wszelkiego rodzaju centrach danych. I choć faktycznie urządzeń jest tam zwykle naprawdę wiele, ich rozmieszczenie w obrębie pomieszczenia i względem siebie nie jest przypadkowe. W bardzo rozbudowanych serwerowniach nie ma miejsca na bałagan, splątane kable czy poszukiwanie odpowiedniego urządzenia pośród setek identycznych wariantów – tu musi panować porządek i działać określony schemat ułożenia. I to właśnie w tym celu stosuje się dziś tak powszechnie systemy nazywane branżowo szafy RACK.

Czytaj dalej

Gry komputerowe a światłowody

Świat gier komputerowych jest bardzo wymagający wobec dostawców Internetu. Jego jakość ma znaczenie dla płynności rozgrywek wieloosobowych w sieci, które mają coraz lepszą grafikę. A w Polsce e-sport rozwija się coraz dynamiczniej, więc potrzeby są coraz większe. Tylko dzięki temu możemy brać udział w wirtualnych meczach na najwyższych poziomie, nie obawiając się zerwania łącza i spowolnienia komunikacji komputerowej. Czytaj dalej

Wzmacniacze EDFA 1550nm o szerokim spektrum mocy do zastosowań CATV.

Cała seria wzmacniaczy sygnału światłowodowego wykorzystywanego przy przesyłaniu sygnału video w światłowodowych sieciach dostępowych FTTH dostępna w naszej ofercie. Amplitunery 1550nm dostępne są w opcjach od 14 do 26dBm na wyjściu i można je wyposażyć w dwa dodatkowe moduły: zarządzania przez sieć oraz podwójnego systemu zasilania z opcją HotPlug. Czytaj dalej

Dla Profesjonalistów: Włókna rozbiegowe do reflektometrów.

Każdy profesjonalny operator reflektometrów optycznych  wie że niezbędne do prawidłowej pracy z tymi urządzeniami jest wykorzystanie włókien rozbiegowych a czasami również i dobiegowych, w naszej ofercie pojawiły się włókna zamknięte w szczelnym, hermetycznym pudełku o niewielkich wymiarach.  Włókna tworzone są pod zamówienie w krótkim terminie i można określić jaki rodzaj złącz nas interesuje po obu stronach włókna. Popularnie nazywane rozbiegówkami dostępne są standardowo w trzech długościach:

Włókno rozbiegowe 500m za 963,24zł netto*

Włókno rozbiegowe 1000m za 1082,54zł netto*

Włókno rozbiegowe 2000m za 1336,95zł netto*

*ceny z dnia opublikowania artykułu, mogą ulec zmianie

FTTH włókno rozbiegowe do OTDR

FTTH włókno rozbiegowe do OTDR

Czyściki do złączy, popularne długopisy, tylko u nas w tak niskiej cenie.

Do naszej oferty dodaliśmy czyściki do złączy zarówno 1.25mm jak i 2.5mm, czyli zapewniające nam możliwość wyczyszczenia dowolnego złącza na rynku. Kształt w formie długopisu zapewnia możliwość dokonywania operacji czyszczenia poprzez adapter, nie ma więc potrzeby wypinania złączy np. wewnątrz zamkniętej przełącznicy aby dokonać czyszczenia. Żywotność to gwarantowane min 800 procesów czyszczenia powierzchni czołowej złącza na włóknie światłowodowym. Przydatne w sieciach FTTH oraz w pracy na magistralach.

Do kupienia w sklepie intersell.pl:

http://intersell.pl/p365,czyscik-do-zlaczy-1-25mm-np-lc-w-ksztalcie-dlugopisu.html

http://intersell.pl/p364,czyscik-do-zlaczy-2-5mm-np-sc-w-ksztalcie-dlugopisu.html

zdj

Wydłużamy gwarancję na super spawarkę DVP-740.

Dzięki znakomitej jakości, a co za tym idzie małej ilości napraw serwisowych, których wymaga spawarka światłowodowa DVP-740, przedłużyliśmy wspólnie z producentem gwarancję tego modelu aż do 3 LAT. Dotyczy to spawarek zakupionych od 01.06.2016, ale w praktyce posiadacze modeli zakupionych do roku wcześniej, również zostaną objęci darmowym serwisem dłużej.

Spawarka światłowodowa DVP-740

Wielu naszych klientów wie że dzięki temu że wiele części zamiennych otrzymujemy od producenta za darmo to koszt serwisu pogwarancyjnego jest bardzo niski, wielokrotnie tańszy od serwisów producentów np. japońskich spawarek gdzie nierzadko faktura opiewa na ponad 1 TYŚ EURO.