zestawy światłowodowe

Zestawy światłowodowe – najlepsze narzędzia dla monterów sieci światłowodowej

Obsługa sieci światłowodowych, zarówno pod kątem ich instalacji jak i późniejszej konserwacji wymaga zastosowania wielu profesjonalnych sprzętów, urządzeń i akcesoriów, których jakość decyduje niejednokrotnie o jakości samych sieci światłowodowych. Elementy takie jak spawarki światłowodowe, reflektometry, platformy pomiarowe czy niezbędnie narzędzia i materiały czyszczące są dziś oczywiście dostępne samodzielne, jednak często znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się kupienie ich w zestawie. Dostępne w Intersell zestawy światłowodowe są dostosowane do wymagań naszych klientów zarówno pod względem wydajnościowym, jak i ekonomicznym – przy cenach niższych, niż za zakup każdego z elementów pojedynczo gwarantują tę samą wydajność i jakość pracy, a przy tym nie pozwalają zapomnieć o niezbędnych elementach wyposażenia montera. Jakie zestawy znalazły się w naszej ofercie?

Profesjonalne zestawy światłowodowe Intersell

Jednym z najważniejszych powodów, dla których zestawy światłowodowe stanowią doskonały wybór dla monterów i osób związanych bezpośrednio z sieciami światłowodowymi jest fakt, że to właśnie zestawy stanowią niejednokrotnie najlepszy punkt wyjścia dla budowania zaplecza sprzętowego do pracy ze światłowodami.

Urządzenia zestawione ze sobą w zestawach cechuje pełna komplementarność, co w praktyce oznacza że zestawy te są gotowe do natychmiastowego użycia i nie wymagają myślenia o dodatkowych elementach umożliwiających spójną pracę wszystkich stosowanych przez montera urządzeń.

Same zestawy są też oczywiście doskonałą szansą na znalezienie najbardziej ekonomicznego rozwiązania, jako że często zakup gotowego kompletu narzędzi i akcesoriów okazuje się być znacznie tańszy, niż zdobycie każdego z nich z osobna. W naszej ofercie zebraliśmy kilka różnych wariantów zestawów światłowodowych, dobranych do siebie pod kątem przeznaczenia ale też jakości urządzeń.

Zestawy światłowodowe ze spawarkami światłowodowymi

Spawarki światłowodowe to bez wątpienia najważniejsze narzędzie pracy montera sieci światłowodowej. To właśnie za pomocą spawarki możliwe jest precyzyjne łączenie ze sobą kolejnych przewodów oraz zachowywanie jak najwyższej przepustowości sieci poprzez unikanie niedokładnych i niedopasowanych połączeń. Same spawarki to jednak dość duży wydatek, dlatego też w naszej ofercie zestawiliśmy je dodatkowo z niezbędnymi do pracy urządzeniami oraz licznymi gratisami, które w połączeniu tworzą korzystne cenowo zestawy profesjonalnych i niezwykle wytrzymałych narzędzi dla monterów sieci światłowodowej.

Zestaw Spawarka Światłowodowa + Reflektometr Optyczny

zestawy światłowodowe

W ofercie Intersell pojawiają się 4 zestawy łączące ze sobą wydajną spawarkę światłowodową DVP-760 z różnymi w zależności od zapotrzebowania monterów reflektometrami optycznymi doskonale znanej marki ShinewayTech. Obok nich w zestawie pojawiają się także niezbędne akcesoria takie jak wizualny lokalizator uszkodzeń VLP 10mW, cleaver DVP-108, stripper Clauss CFS-2, nożyce do Kevlaru, chusteczki bezpyłowe KimWipes, alkohol IPA 600ml, oraz osłonki termokurczliwe spawu 45mm.

Zestawy światłowodowe spawarka + reflektometr optyczny:

https://intersell.pl/p607,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-reflektometr-optyczny-s120a-gratisy.html

https://intersell.pl/p604,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-reflektometr-optyczny-s120b-gratisy.html

https://intersell.pl/p606,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-reflektometr-optyczny-p11c-gratisy.html

https://intersell.pl/p605,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-reflektometr-optyczny-p31c-gratisy.html

 

Zestaw Spawarka Światłowodowa + Platforma pomiarowa

zestaw światłowodowy

Innym ciekawym zestawem narzędziowym dostępnym w ofercie Intersell jest połączenie najwyższego modelu spawarki światłowodowej DVP-760 z wielofunkcyjną platformą pomiarową zaprojektowaną pod kątem prac z sieciami FTTX oraz WAN. W zestawie, podobnie jak poprzednio znalazł się cały pakiet gratisowych narzędzi i akcesoriów do pracy z łączami światłowodowymi, dzięki czemu pojedynczy zestaw gwarantuje pełne przygotowanie do budowy i konserwacji sieci.

Zestawy światłowodowe spawarka światłowodowa + platforma pomiarowa:

https://intersell.pl/p609,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-platforma-pomiarowa-mtp-200-40vc-gratisy.html

https://intersell.pl/p608,zestaw-spawarka-swiatlowodowa-dvp-760-platforma-pomiarowa-mtp-200-31vcpl-gratisy.html

 

Światłowodowy zestaw narzędziowy, 9 narzędzi w poręcznej torbie

zestaw narzędziowy

Ciekawym dodatkiem do zaplecza narzędziowego monterów sieci światłowodowych będzie bez wątpienia nasz zestaw narzędziowy zapakowany w praktyczną torbę, która pozwoli z łatwością zorganizować w jednym miejscu wszystkie niezbędne podczas pracy akcesoria. W zestawie znalazły się zarówno elementy takie jak cleaver, czyli precyzyjna gilotyna do włókien i strippery do abonenckich kabli płaskich, jak i precyzyjne slittery do tub, nożyce do Kevlaru oraz obcinaczki do łączy. W zestawie nie mogło zabraknąć także przydatnych mierników mocy optycznej, wizualnego lokalizatora uszkodzeń oraz pojemnika na alkohol IPA służącego do bezpiecznego czyszczenia łączy przed ich spawaniem.

Światłowodowy zestaw narzędziowy:

https://intersell.pl/p579,swiatlowodowy-zestaw-narzedziowy-9-narzedzi-w-porecznej-torbie.html

 

Zestaw akcesoriów czyszczących do złączy światłowodowych

zestaw akcesoria

Odpowiednie czyszczenie złączy światłowodowych to podstawa ich konserwacji i przygotowania do sprawnego działania całej sieci. W torbie narzędziowej dobrego montera nie powinno zabraknąć więc najlepszych akcesoriów do czyszczenia, dostosowanych do pracy z różnego rodzaju łączami.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy więc zestaw akcesoriów czyszczących składający się z trzech niezbędnych elementów: czyścika One-click cleaner 2.5mm przystosowanego do czyszczenia przez adaptery złączy  SC/FC/ST, czyścika One-click cleaner 1.25mm wykorzystywanego do czyszczenia przez adaptery złączy LC/MTRJ oraz specjalistycznej kasety czyszczącej, którą można zastosować do czyszczenia wszystkich rodzajów złączy światłowodowych wykorzystywanych w budowie współczesnych sieci telekomunikacyjnych.

Zestaw akcesoriów czyszczących:

https://intersell.pl/p539,zestaw-akcesoriow-czyszczacych-do-zlaczy-swiatlowodowych-2-5mm-i-1-25mm-sc-lc-itp.html

 

Zestawy światłowodowe to zdecydowanie korzystna inwestycja dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w branży światłowodowej lub budują lepsze zaplecze narzędziowe dla swoich monterów. Zestawy to nie tylko tańsza opcja, ale też gwarancja pozyskania wszelkich niezbędnych do pracy materiałów, które w późniejszym czasie można indywidualne uzupełniać zgodnie z zapotrzebowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *