Archiwa kategorii: Nowości produktowe

zestawy światłowodowe

Zestawy światłowodowe – najlepsze narzędzia dla monterów sieci światłowodowej

Obsługa sieci światłowodowych, zarówno pod kątem ich instalacji jak i późniejszej konserwacji wymaga zastosowania wielu profesjonalnych sprzętów, urządzeń i akcesoriów, których jakość decyduje niejednokrotnie o jakości samych sieci światłowodowych. Elementy takie jak spawarki światłowodowe, reflektometry, platformy pomiarowe czy niezbędnie narzędzia i materiały czyszczące są dziś oczywiście dostępne samodzielne, jednak często znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się kupienie ich w zestawie. Dostępne w Intersell zestawy światłowodowe są dostosowane do wymagań naszych klientów zarówno pod względem wydajnościowym, jak i ekonomicznym – przy cenach niższych, niż za zakup każdego z elementów pojedynczo gwarantują tę samą wydajność i jakość pracy, a przy tym nie pozwalają zapomnieć o niezbędnych elementach wyposażenia montera. Jakie zestawy znalazły się w naszej ofercie?

Czytaj dalej

narzędzia i akcesoria optyczne

Narzędzia i akcesoria optyczne dedykowane do montażu i serwisu światłowodów

Sieci światłowodowe są coraz popularniejszą i powszechniejszą technologią zauważalną nie tylko w środowiskach specjalistycznych, ale coraz częściej także w użytku komercyjnym. Odpowiednie dbanie o jej stan jest podstawą zapewnienia płynnego i nieprzerwanego przesyłu informacji, dlatego też na rynku narzędzi i akcesoriów optycznych dedykowanych do montażu i serwisu światłowodów pojawia się coraz więcej różnego rodzaju elementów. Strippery, czyściki, nożyce, rozbiegówki, czy nawet gilotyny do włókien to podstawa pracy każdego technika zakładającego i konserwującego sieci światłowodowe. Co powinno znaleźć się wśród jego standardowego wyposażenia?

Czytaj dalej

Wzmacniacze EDFA 1550nm o szerokim spektrum mocy do zastosowań CATV.

Cała seria wzmacniaczy sygnału światłowodowego wykorzystywanego przy przesyłaniu sygnału video w światłowodowych sieciach dostępowych FTTH dostępna w naszej ofercie. Amplitunery 1550nm dostępne są w opcjach od 14 do 26dBm na wyjściu i można je wyposażyć w dwa dodatkowe moduły: zarządzania przez sieć oraz podwójnego systemu zasilania z opcją HotPlug. Czytaj dalej

Dla Profesjonalistów: Włókna rozbiegowe do reflektometrów.

Każdy profesjonalny operator reflektometrów optycznych  wie że niezbędne do prawidłowej pracy z tymi urządzeniami jest wykorzystanie włókien rozbiegowych a czasami również i dobiegowych, w naszej ofercie pojawiły się włókna zamknięte w szczelnym, hermetycznym pudełku o niewielkich wymiarach.  Włókna tworzone są pod zamówienie w krótkim terminie i można określić jaki rodzaj złącz nas interesuje po obu stronach włókna. Popularnie nazywane rozbiegówkami dostępne są standardowo w trzech długościach:

Włókno rozbiegowe 500m za 963,24zł netto*

Włókno rozbiegowe 1000m za 1082,54zł netto*

Włókno rozbiegowe 2000m za 1336,95zł netto*

*ceny z dnia opublikowania artykułu, mogą ulec zmianie

FTTH włókno rozbiegowe do OTDR

FTTH włókno rozbiegowe do OTDR

Czyściki do złączy, popularne długopisy, tylko u nas w tak niskiej cenie.

Do naszej oferty dodaliśmy czyściki do złączy zarówno 1.25mm jak i 2.5mm, czyli zapewniające nam możliwość wyczyszczenia dowolnego złącza na rynku. Kształt w formie długopisu zapewnia możliwość dokonywania operacji czyszczenia poprzez adapter, nie ma więc potrzeby wypinania złączy np. wewnątrz zamkniętej przełącznicy aby dokonać czyszczenia. Żywotność to gwarantowane min 800 procesów czyszczenia powierzchni czołowej złącza na włóknie światłowodowym. Przydatne w sieciach FTTH oraz w pracy na magistralach.

Do kupienia w sklepie intersell.pl:

http://intersell.pl/p365,czyscik-do-zlaczy-1-25mm-np-lc-w-ksztalcie-dlugopisu.html

http://intersell.pl/p364,czyscik-do-zlaczy-2-5mm-np-sc-w-ksztalcie-dlugopisu.html

zdj

Wydłużamy gwarancję na super spawarkę DVP-740.

Dzięki znakomitej jakości, a co za tym idzie małej ilości napraw serwisowych, których wymaga spawarka światłowodowa DVP-740, przedłużyliśmy wspólnie z producentem gwarancję tego modelu aż do 3 LAT. Dotyczy to spawarek zakupionych od 01.06.2016, ale w praktyce posiadacze modeli zakupionych do roku wcześniej, również zostaną objęci darmowym serwisem dłużej.

Spawarka światłowodowa DVP-740

Wielu naszych klientów wie że dzięki temu że wiele części zamiennych otrzymujemy od producenta za darmo to koszt serwisu pogwarancyjnego jest bardzo niski, wielokrotnie tańszy od serwisów producentów np. japońskich spawarek gdzie nierzadko faktura opiewa na ponad 1 TYŚ EURO.

W zestawie KOMPLETNIE taniej

Bez nazwy-5

Skomponowaliśmy zestawy które zastępują trudny i żmudny proces dobierania niezbędnych do stworzenia kompletnego stanowiska do spawania i pomiaru kabli światłowodowych. Zapraszamy do zapoznania się z zestawami. Oparliśmy je o spawarki DVP odpowiednio DVP-730H i DVP-740 oraz o reflektometry ShinewayTech począwszy od najtańszego modelu S120A a kończąc na najmocniejszym P31C.

Zestawy można znaleźć na intersell.pl – Zestawy do spawania i pomiarów kabli światłwodowych

 

DVP-730H czyli stara dobra 730-ka w nowej wersji, z wymiennymi uchwytami, idealna dla FTTH

DVP-730H to spawarka która idealnie wpisuje się rynek, z bardzo stabilnego modelu, popularnego na polskim rynku  DVP-730 stworzono model który jest w stanie sprostać wymaganiom stawianymi przy konstrukcji sieci FTTH (ogólnie Fttx). Bardzo dobra konstrukcja DVP-730 stanowi bazę dla nowego modelu w którym jedyną zmianą w stosunku do pierwowzoru jest zastosowanie wymiennych uchwytów do włókien. Standardowo spawarka DVP-730 ma zintegrowane uchwyty natomiast nowy model  w komplecie dołączone ma dwa zestawy uchwytów:

1. Zestaw uchwytów do spawania włókien, pigtaili, patchcordów  (uchwyty które są zespolone w spawarce DVP-730)

2. Zestaw uchwytów do spawania złączy wspawywanych SOC (Splice On Connector), uchwyty dedykowane dla złącz SC/APC.

Aby używać wymiennych uchwytów należy zmodyfikować cleaver (gilotyna do włókien)  który jest w zestawie ze spawarką tzn poluzować śrubkę która trzyma zainstalowany uchwyt w gilotynie, wyciągnąć go a w jego miesce będziemy wkładać interesujący nas uchwyt w celu docięcia włókna.

spawarka-swiatlowodowa-d_12