Operacja na żywym organizmie – nowe narzędzia do ekstrakcji włókien.

W naszej ofercie pojawiły się dwa nowe narzędzia: slitter do tub oraz stripper do rozcinania wzdłużnego kabli światłowodowych z luźna tubą lub paskowych. Obydwa narzędzia przydatne są w pracy gdy musimy rozciąć kabel aby wydobyć tuby z włóknami do spawania bez przecinania całego kabla.

Po kliknięciu w zdjęcie produktu nastąpi przekierowanie do sklepu:

W najnowszym artykule chcielibyśmy się pochwalić dwoma narzędziami, które świetnie sprawdzają się w przypadku konieczności rozcięcia kabla, a następnie wydobycia tuby z włóknami do spawania.

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom nie musimy przecinać całego kabla, dlatego to nieinwazyjne rozwiązanie jest rewolucją na światłowodowym rynku.
Pierwsze z urządzeń – Stripper wzdłużny – to narzędzie przeznaczone do rozcinania osłony kabla światłowodowego. Praktycznie bezproblemowe, niewymagające zbyt dużego wysiłku fizycznego. Jeśli dodatkowo użyjemy zacisku (zamiast noża czy ręcznej piły), wtedy skuteczność jest dużo większa.

Dużą zaletą strippera jest możliwość regulacji długości wystających części ostrza, co pozwala na rozcinanie kabli o różnej długości i średnicy.

Jeśli chodzi o drugi z przedstawionych modeli, czyli Slitter (1.5-3.3 mm), jest to kieszonkowy nacinacz do tub światłowodowych i kluczowe narzędzie do wykończenia kabla światłowodowego. Wyposażony w cztery kanały, dzięki czemu można pracować na różnych grubościach.

Ponadto, świetnie sprawdza się przy rozcinaniu obwoluty kabla PCV na dwie części przed zaciśnięciem, niezależnie od tego, czy prace odbywają się w terenie czy fabryce.
Bardzo precyzyjne i innowacyjne narzędzie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Nie musimy się martwić o jakość, ponieważ prezentowany Slitter zapewnia wysoką trwałość.

Możliwe jest przetwarzanie kilku rodzajów kabli:

a. (Ø1.5~Ø1.9mm); b. (Ø2.0~Ø2.4mm)
b. (Ø2.0~Ø2.4mm);
c. (Ø2.5~Ø2.9mm); d. (Ø3.0~Ø3.3mm)

Instrukcja krok po kroku:

• Wybierz odpowiedni kształt otworu w zależności od średnicy przewodu do rozcięcia
• Umieść kabel w otworze, zwracając uwagę na pozycję ostrza na kablu, pamiętając o długości rozcięcia
• Zamknij nacinak i mocno przytrzymaj jedną ręką, a następnie wyciągnij kabel drugą ręką
• Sprawdź otrzymany odcinek kabla; powinny być dwa rozprucia na osłonie, która całkowicie oddziela ją na dwie połówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *