INTERsell z pomocą dla początkujących instalatorów technologii światłowodowej

Technologia światłowodowa coraz szybciej wkracza w nasze codzienne życie. Szybki Internet, telewizja, rozrywka bez zakłóceń. Już dziś z technologii światłowodowej korzysta ponad 400 tys. gospodarstw domowych , a ich liczba stale rośnie.Taka sytuacja jest szansą i możliwością rozwoju dla instalatorów oraz monterów na podjęcie nowych inwestycji i rozszerzenie prowadzonej działalności. Wzrost popytu na tego typu usługi wiąże się z zakupem nowego, lepszego sprzętu, który zapewni skuteczną i nieprzerwaną pracę.

Spawarka idealna

Spawarka Światłowodowa DVP 740 to idealny model, który poprzez łatwą obsługę i niski procent awaryjności doskonale sprawdzi się w instalacjach FTTH. Dobra spawarka to podstawa jednak nie wystarczy, aby świadczyć samodzielnie i procesjonalnie usługi w zakresie instalacji sieci światłowodowej.

Firma INTERsell bezpłatnie pomaga przyszłym wykonawcom w skompletowaniu pierwszego roboczego warsztatu. Nasi specjaliści dzięki wieloletniej praktyce świadczą usługi w dobraniu niezbędnego osprzętu światłowodowego.

Przyszły instalator sieci światłowodowej powinien dokładnie poznać podstawowe zagadnienia związane z technologią światłowodową, począwszy od budowy światłowodu po standardy ITU-T.

Najważniejszym aspektem dla wykonawcy linii transmisyjnej opartej na technologii światłowodowej jest łączenie światłowodów, a także pomiar wykonanego spawu.

Stanowisko przyszłego spawacza należy wyposażyć między innymi spawarkę światłowodową, chusteczki bezpyłowe, alkohol 99%, obcinarkę włókien światłowodowych oraz osłonki termokurczliwe. Taki zestaw powinien być pierwszym zakupem początkującego spawacza.

Proces wykonywania spawu to precyzyjna i manualna praca spawacza, który współodpowiada za dobrze wykonany spaw, czyli gdy rdzeń oraz płaszcz światłowodu tworzą prostą linię. Niezmiernie ważnym elementem jest wytrzymałość spawu. Spawarka Światłowodowa DVP 740 zapewnia mocne spawy najwyższej jakości, które zabezpieczane są rurką termokurczliwą. Przy pomocy Reflektometru Optycznego możemy wykryć niepożądane usterki, a także wykonać pomiar długości i strat włókna.

Proces spawania światłowodu wymaga dokładności i dużego zaangażowania instalatora.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo informacje na temat szkoleń z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Kabli nigdy nie za wiele

A od czego rozpocząć pracę ze światłowodami? Na pewno od zrobienia zapasów kabli oraz włókien. Rzadko się zdarza, że wyliczymy dokładnie, ile przewodów będzie nam potrzebne. Zawsze brakuje. Jako że kable światłowodowe są tanie, dlatego nie ma się nad czym zastanawiać. Myślmy perspektywicznie. A jakie kable polecamy? Najpopularniejsze są 8-włoknowe, chociaż można znaleźć również: 2, 4, 16, a nawet 24-włóknowe.

Podczas kładzenia kabli, zostawmy sobie nawet kilkanaście metrów rezerwy, aby być przygotowanym na kryzysową sytuację. Do tego celu warto wykorzystać specjalny stelaż. Jeśli pomyślimy o dodatkowym zapasie kabli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabezpieczymy się przed niepotrzebnymi kosztami.

Własna sieć światłowodowa w 10 krokach:

  1. Decydujemy, ile punktów należy stworzyć.
  2. Kontrolujemy odległości punktów lokalnych od punktu dystrybucyjnego. Precyzja ma znaczenie .
  3. Wybieramy odpowiedni rodzaj kabla światłowodowego, a także określamy liczbę włókien.
  4. Decydujemy, jakie pigtaile światłowodowe mają być na końcu kabli.
  5. Należy wyselekcjonować najlepsze przełącznice światłowodowe oraz obudowy teleinformatyczne.
  6. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, konieczne jest znalezienie miejsca na dodatkowy zapas kabli. Polecamy specjalny stelaż, umieszczony bardzo blisko punktu lokalnego i dystrybucyjnego.
  7. Realizujemy zamówienie obudów i kabli. Warto w tym celu skonsultować się z doświadczonym specjalistą, bo rynek światłowodowy jest bardzo dynamiczny. Najlepiej mieć najnowsze rozwiązania.
  8. Instalacja obudów teleinformatycznych wraz z osprzętem.
  9. Wprowadzanie wspomnianych pigtaili z wykorzystaniem otworów przepustowych. Wprowadzamy je do przełącznicy, natomiast złączki powinni znaleźć się w adapterach.
  10. Na koniec wystarczy podłączyć urządzenia aktywne.

Pozdrawiamy, Intersell.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *