

| Parametry techniczne | |
| Model | OCC-50B |
| Moduł CWDM | |
| Długość fali (±20) [nm] | 1271 do 1611 |
| Liczba kanałów | 18 |
| Zakres mocy [dBm] | -50 do +10 |
| Odstępy między kanałami [nm] | 20 |
| Centralna długość fali | ITU |
| Pasmo przepustowe kanału | ITU ±6.5nm |
| Rozdzielczość mocy kanału [dB] | ±0.01 |
| Dokładność doboru mocy kanału [dB] | ±0.5 |
| Powtarzalność mocy kanału [dB] | ±0.5 |
| Maksymalna moc wejściowa [dBm] | 13 |
| ORL [dB] | >45 |
| Jednostki pomiarowe | W/mW/µW/pW/dBm/dB (REF) |
| Typ detektora | InGaAs |
| Złącze | FC/PC (wymiennie z SC/ST) |
| Pasujące włókna | Jednomodowe |
| Moduł OPM | |
| Skalibrowana długość fali [nm] | 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625 |
| Zakres mocy [dBm] | - 70 do +10 (-60 do +10 @850nm) |
| Dokładność | ±5%±0.01nW (±0.5dB@850nm) |
| Rozdzielczość [dB] | 0.01 |
| Parametry ogólne | |
| Wymiary (szer. x dł. x wys.) [mm] | 110 x 70 x 220 |
| Wyświetlacz | Wyraźny LCD TFT (rozdzielczość 320x240) |
| Masa [kg] | 1 |
| Zasilanie | Akumulator NiMH Adapter AC |
| Czas pracy na baterii [h] | ?10 (ciągłej pracy) |
| Łączność | USB |
| Oszczędzanie energii | Automatyczne wyłączanie po 5 minutach bezczynności |
| Pamięć | 1000 ustawień |

Producent
Osoba odpowiedzialna
Informacje o bezpieczeństwie
1. Zasilanie (dotyczy produktu zasilanego energią elektryczną)
Urządzenie może być zasilane zarówno z sieci elektrycznej, jak i z wbudowanego akumulatora (jeżeli dotyczy urządzęń z akumulatorem).
Podczas pracy z zasilaniem sieciowym należy stosować wyłącznie oryginalny zasilacz i przewód zasilający dostarczony przez producenta.
Nie wolno używać urządzenia w środowisku wilgotnym ani w pobliżu źródeł ognia.
W przypadku uszkodzenia przewodu zasilającego lub widocznych śladów uszkodzeń obudowy należy natychmiast odłączyć urządzenie od sieci i zaprzestać jego użytkowania.
Akumulator należy ładować wyłącznie przy użyciu dedykowanej ładowarki. Nie należy podejmować prób otwierania, rozbierania ani wymiany akumulatora na własną rękę.
2. Promieniowanie laserowe (dotyczy urządzeń z wbudowanym nadajnikiem laserowym)
Urządzenie zawiera źródło laserowe. Promień lasera jest niewidoczny dla ludzkiego oka, ale może być niebezpieczny.
Nigdy nie należy patrzeć bezpośrednio w zakończenia światłowodu ani do wnętrza portów optycznych, gdy urządzenie jest włączone.
Nie wolno kierować promienia lasera w stronę oczu ludzi ani zwierząt.
Prace instalacyjne i serwisowe powinny być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy z laserami.
Oznaczenia bezpieczeństwa i etykiety ostrzegawcze umieszczone na urządzeniu nie mogą być usuwane ani zasłaniane.
3. Bezpieczeństwo przy pracy ze światłowodami
Odcinki i resztki włókien światłowodowych mogą być bardzo ostre – istnieje ryzyko zranienia skóry oraz wniknięcia w tkanki.
Wszelkie prace związane z cięciem, obróbką czy usuwaniem włókien powinny być wykonywane w rękawicach ochronnych i na odpowiedniej powierzchni roboczej.
Odpady światłowodowe należy gromadzić w zamkniętych pojemnikach i utylizować zgodnie z zaleceniami BHP.
4. Ogólne zasady bezpieczeństwa
Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z całą instrukcją obsługi i przestrzegać zaleceń producenta.
Urządzenie powinno być używane wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem – do pracy z sieciami światłowodowymi.
Nie należy ingerować w konstrukcję urządzenia ani dokonywać samodzielnych napraw.
W przypadku zauważenia nietypowego zapachu, dymu, przegrzewania się lub nieprawidłowego działania, należy niezwłocznie odłączyć urządzenie od zasilania i skontaktować się z serwisem.
Urządzenie oraz wszelkie elementy światłowodowe muszą być zawsze przechowywane i użytkowane z dala od dzieci.