Włókno szklane FRP (pilot) do przeciągania kabli 13mm (średnica), 200m, żółty-102005
add
  • Włókno szklane FRP (pilot) do przeciągania kabli 13mm (średnica), 200m, żółty-102005
navigate_before navigate_next

Włókno szklane FRP (pilot) do przeciągania kabli 13mm (średnica), 200m, żółty

  • Kod produktu: Pil-FRP-13-200m
  • Producent: Telcoline
  • Stan: Nowy
Cena: 2960 zł netto
3 640,80 zł brutto
Brak stanu - Dostawa do magazynu: 5-7 dni

Pilot do przeciągania kabli wykonany z włókna szklanego FRP (polimer zbrojony włóknami).
Wykorzystywany jest on do przeciągania kabli w trudno dostępnych miejscach (np. pod drogami lub między studzienkami teletechnicznymi, w sufitach podwieszanych). Dodatkowo może on być stosowany do umieszczania kabli w rurach osłonowych, a także ze względu na dużą wytrzymałośc świetnie nadaje się do udrożniania lub czyszczenia wszelkiego rodzaju rur, kanalizacji lub przepustów światłowodowych.

Cechy:
  • Włókno o wysokiej sprężystości zakończone głowicą prowadzącą,
  • Wykonane w technologii zwiększającej jego odporność na zrywanie i zaginanie,
  • Pokryte polietylenem w kolorze żółtym - włókno jest dobrze widoczne, chronione przed uszkodzeniami oraz łatwe w prowadzeniu, dzięki obniżonemu tarciu,
  • Stelaż malowany proszkowo, posiadający hamulec do blokady bębna i otwór ("oczko") ułatwiający prowadzenie włókna,
  • Kompaktowa konstrukcja wyposażona w koła, ułatwiająca przechowywanie, transport i użycie.



SPECYFIKACJA
Parametry techniczne
Typ włókna FRP
Pokryty polietylenem (tworzywo PE) w kolorze żółtym (w celach ochronnych i poprawy poślizgu)
Długość [m] 200
Średnica [mm] 13
Wymiary [mm] 1150 x 500 x 1250
Średnica kół [mm] 200
Masa [kg] ok. 32 (razem ze stelażem)
Stelaż Kolor: niebieski (malowany proszkowo)

Formularz kontaktowy

Telcoline

Producent

  • Producent: Falesia Systemy Sp. z o.o
  • Adres: ul. Sabały 60
  • Miasto: 02-174 Warszawa
  • Kraj: Polska
  • E-mail: biuro@falesia.pl

Informacje o bezpieczeństwie

1. Zasilanie (dotyczy produktu zasilanego energią elektryczną)

Urządzenie może być zasilane zarówno z sieci elektrycznej, jak i z wbudowanego akumulatora (jeżeli dotyczy urządzęń z akumulatorem).

Podczas pracy z zasilaniem sieciowym należy stosować wyłącznie oryginalny zasilacz i przewód zasilający dostarczony przez producenta.

Nie wolno używać urządzenia w środowisku wilgotnym ani w pobliżu źródeł ognia.

W przypadku uszkodzenia przewodu zasilającego lub widocznych śladów uszkodzeń obudowy należy natychmiast odłączyć urządzenie od sieci i zaprzestać jego użytkowania.

Akumulator należy ładować wyłącznie przy użyciu dedykowanej ładowarki. Nie należy podejmować prób otwierania, rozbierania ani wymiany akumulatora na własną rękę.

2. Promieniowanie laserowe (dotyczy urządzeń z wbudowanym nadajnikiem laserowym)

Urządzenie zawiera źródło laserowe. Promień lasera jest niewidoczny dla ludzkiego oka, ale może być niebezpieczny.

Nigdy nie należy patrzeć bezpośrednio w zakończenia światłowodu ani do wnętrza portów optycznych, gdy urządzenie jest włączone.

Nie wolno kierować promienia lasera w stronę oczu ludzi ani zwierząt.

Prace instalacyjne i serwisowe powinny być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy z laserami.

Oznaczenia bezpieczeństwa i etykiety ostrzegawcze umieszczone na urządzeniu nie mogą być usuwane ani zasłaniane.

3. Bezpieczeństwo przy pracy ze światłowodami

Odcinki i resztki włókien światłowodowych mogą być bardzo ostre – istnieje ryzyko zranienia skóry oraz wniknięcia w tkanki.

Wszelkie prace związane z cięciem, obróbką czy usuwaniem włókien powinny być wykonywane w rękawicach ochronnych i na odpowiedniej powierzchni roboczej.

Odpady światłowodowe należy gromadzić w zamkniętych pojemnikach i utylizować zgodnie z zaleceniami BHP.

4. Ogólne zasady bezpieczeństwa

Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z całą instrukcją obsługi i przestrzegać zaleceń producenta.

Urządzenie powinno być używane wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem – do pracy z sieciami światłowodowymi.

Nie należy ingerować w konstrukcję urządzenia ani dokonywać samodzielnych napraw.

W przypadku zauważenia nietypowego zapachu, dymu, przegrzewania się lub nieprawidłowego działania, należy niezwłocznie odłączyć urządzenie od zasilania i skontaktować się z serwisem.

Urządzenie oraz wszelkie elementy światłowodowe muszą być zawsze przechowywane i użytkowane z dala od dzieci.