Internet światłowodowy – nie tylko do domu!

Wielu sceptyków nowych technologii sugeruje, że Internet światłowodowy jest niepotrzebny w codziennym użytku. Po co aż taka szybkość do zwykłego surfowania? Cóż… Chyba mało kto z nas ogranicza swoją aktywność w Internecie do przeglądania stron (najlepiej wyłącznie z tekstową zawartością)? Poza tym – Internet światłowodowy przyda się nie tylko do rozrywki!

Światłowód ma średnicę włosa. Niewielki wymiar nie zmienia faktu, że za jego pośrednictwem przesyłamy najszybszą i praktycznie niezawodną transmisję danych. Dlaczego warto go mieć?

Światłowody do użytku domowego

Ściąganie materiałów z Internetu, granie on-line, video-rozmowy, oglądanie filmów poprzez platformy internetowe – wszystko to wymaga szybkiego Internetu, który nie zmniejszy efektywności działania w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zawiesi się na kulminacyjnym momencie filmu, nie wyłączy, gdy właśnie kończyliśmy walkę z bossem. Internet światłowodowy jest najszybszy na rynku. Ponadto, zapewnia niespotykanie wysoką jakość.

Warto podkreślić, że światłowody w przeciwieństwie do zwykłych kabli, prezentują się estetycznie, a właściwie – są prawie niewidoczne. Cieniutkie, przezroczyste pasma nie rzucają się w oczy, mimo tego, że monterzy muszą poprowadzić je przez całe mieszkanie.

Internet światłowodowy – podstawa efektywnej pracy

Kiedy myślimy o efektywnej pracy – przywołujemy obrazy wygodnych mebli biurowych, dobrej kawy i znakomitej organizacji czasu. Ten ostatni czynnik nie zostanie spełniony, jeśli Internet w czasie naszej pracy (niezależnie, czy pracujemy w biurze, czy też zdalnie) będzie zwalniał.

Internet światłowodowy sprawdzi się prawie w każdym zawodzie, np. w profesji fotograficznej. Podczas wielkich imprez (np. w czasie tegorocznej Olimpiady) zastępy fotografów przesyłają swoje prace na serwery. Najlepsze kadry są poprawiane przez profesjonalnych edytorów, którzy później wysyłają je w świat. Od momentu naciśnięcia spustu migawki do opublikowania zdjęć mija… 120 sekund! Wszystko to jest możliwe dzięki niezwykłej technologii i możliwościom współczesnego Internetu.

Internet światłowodowy przydaje się w czasie pracy filmowców, w biurach, czy w miejscach, gdzie poszczególni pracownicy znajdują się w innych miastach, a nawet krajach. Podstawą sprawnej komunikacji między nimi będzie oczywiście szybki Internet. Ponadto, wysoka jakość światłowodów przyda się w redakcjach publikujących materiały wideo. Wszelkie „cięższe” dane niż tekst wymagają połączenia lepszej jakości.

Istotną cechą światłowodu, która przemawia na jego korzyść w stosunku do klasycznego połączenia kablowego, czy radiowego – jest jego niezawodność. W pracy jest to niezwykle istotne – chyba nikt nie chce wyobrażać sobie przerwanego połączenia w czasie ważnej video-konferencji?

Internet światłowodowy przyda się nie tylko w czasie rozrywki, ale przede wszystkim – w naszej pracy. Warto skorzystać z tego, co najlepsze i czemu zaufało już miliony osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *