Montaż Internetu światłowodowego – jak się przygotować?

Szybkość Internetu jest podstawowym kryterium, które rozpatrujemy, szukając najkorzystniejszej oferty do domu. Dziś mało kto obywa się bez tego podstawowego narzędzia, dlatego warto tak wielu decyduje się na najwyższą jakość i prędkość oferowaną przez Internet światłowodowy. Zbyt wolne łącze stanowi nie tylko powód do frustracji, ale może także znacznie opóźniać naukę, czy pracę.

Światłowody z roku na rok są coraz powszechniejsze w świecie ogólnoświatowej sieci. Wpływa na to nie tylko fakt, że światłowody są najszybszym materiałem przesyłu danych, ale także to, że koszt światłowodu w stosunku do jego jakości jest naprawdę atrakcyjny. Jeśli więc cenimy możliwości, jakie daje nam ta nowoczesna technologia, powinniśmy zdecydować się także na Internet światłowodowy.

Montaż Internetu światłowodowego

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa montaż światłowodów, szczególnie jeśli mieszkamy w dużym, wielorodzinnym budynku. W takim wypadku czas pracy instalatorów zależny jest od dobrze zorganizowanego działania właściciela budynku i operatora. Instalacja infrastruktury w większym budynku nie powinna jednak przekroczyć 3-4 dni.

Montaż światłowodu w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym jest krótki (około 3 godzin) i mało inwazyjny. Od mieszkańców nie wymaga specjalnie trudnych i czasochłonnych przygotowań. Kiedy ustalimy odpowiedni termin dla nas i dla ekipy technicznej – rozpoczyna się krótki proces, który w efekcie da nam najszybszy możliwy dziś Internet.

W początkowej fazie działań technicy instalują gniazdo, z którego wychodzą cienkie, praktycznie niewidoczne kable światłowodowe. To zaskakujące jak bardzo nie rzucają się one w oczy. Domownicy nie muszą więc stosować żadnych zabiegów kamuflujących. Kabel światłowodowy biegnący przez mieszkanie przylega do ścian (warto więc odsunąć meble i inne rzeczy mogące zawadzać w pracy techników) i mocowany jest za pomocą przezroczystego kleju. Odpowiednie poprowadzenie kabla jest właściwie głównym zadaniem instalatorów, które odbywa się w mieszkaniu. Następnie technicy pracują przy skrzynce kablowej (najczęściej znajduje się ona na klatce schodowej), gdzie wykonują spawanie światłowodów. Następnie włókno podłączone jest do skrzynki, a ekipa instalacyjna zajmuje się konfiguracją usługi. Domownicy muszą już tylko poczekać krótką chwilę, aż staną się właścicielami najszybszego możliwego Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *